Gaziemir Hakkında

GAZİEMİR YERALTI ŞEHRİ HAKKINDA!

GAZİEMİR YERALTI ŞEHRİ HAKKINDA

Gaziemir Yeraltı şehri yaklaşık 7-8 yıl önce keşfedilerek turizme kazandırılmış olup her geçen gün binlerce kapadokya ziyaretçisinin beğenisini kazanmaya devam etmektedir.

History Cahennel ın yeraltı yaşamları belgeselin de de yer alarak tüm dünyaca bilinen bir yer altı şehri olan Gaziemir yeraltı şehri Kapadokya bölgesindeki diğer yeraltı şehirlerine benzer özellikler göstermekle birlikte çok daha orjinal ve farklı özelliklere de sahiptir.

Sadece bir yeraltı şehri olmakla kalmayıp aynı zaman da yeraltı kervansarayı özelliği de gösteren Gaziemir yeraltı şehri ni diğerlerinden ayrıran en özelliklerden birisi de girişindeki hitit taş bindirme tekniği ile yapılan koridorudur. Bu durum Gaziemir yeraltı şehrini diğer yeraltı şehirlerinden çok daha eski tarihlere hitit dönemine kadar götürmektedir. Ayrıca yeraltı şehri içerisinde bulunan geniş Agora sı ,   şarap fabrikası  ve kervanlar için barınakların bulunduğu alanlar  da Gaziemir i farklı kılan özellikler arasındadır.

Ihlara Derinkuyu yolu ortasında bulunan Gaziemir yeraltı şehri anayoldan sadece 500 metre içeride Gaziemir köyünde yer almaktadır. Yaklaşık olarak Ihlara ya 25 km Derinkuyu ya ise 30 km mesafede yer alan Gaziemir yeraltı şehri konum itibariyle oldukça avantajlı bir yerdedir.

Özellikle seyahat acentalarının KAPADOKYA tur programlarında mutlaka yer almasını önerdiğimiz Gazimeir Yeraltı Şehri ve Kervansarayı giriş biletleri için seyahat acentalarına özel  uygulamalarımız için iletişime geçebilirsiniz.